Gdzie w Lublinie można wymienić hrywny na złotówki?

Hrywny ukraińskie UAH - waluta Ukrainy
Hrywny ukraińskie UAH - waluta Ukrainy

Od 25 marca w wybranych placówkach banku PKO BP można wymienić hrywny na złotówki. To wynik porozumienia podpisanego przez Narodowy Bank Ukrainy i NBP. W Lublinie tylko jedna placówka PKO BP przyjmuje hrywny.

LUBLIN Gdzie wymienić hrywny na złotówki?

Od piątku (25.03) obywatele Ukrainy mogą wymienić hrywny na złotówki w wybranych oddziałach banków PKO BP. W sumie jest ponad 50 takich oddziałów w Polsce. W Lublinie znajduje się jeden taki punkt – na ul. Watykańskiej 7. W woj. lubelskim hrywny przyjmują jeszcze oddziały PKO BP w Chełmie (Armii Krajowej 6), Hrubieszowie (Piłsudskiego 57) oraz Tomaszowie Lubelskim (Lwowska 70).

Hrywny (UAH) może wymienić osoba, która skończyła 18 lat i ma dowód ukraiński w wersji plastikowej wydany po 2016 r. (paszport wewnętrzny) lub ukraiński paszport zagraniczny. Obywatele Ukrainy mogą wymienić maksymalnie do 10 tys. hrywien na osobę. Biorąc pod uwagę kurs hrywny opublikowany na stronie NBP 28 marca, to w przybliżeniu 1470 złotych. Wymianie podlegają jedynie banknoty o nominałach 100, 200, 500 i 1000 hrywien.

Program wymiany hrywien na złote to efekt współpracy Narodowego Banku Polskiego oraz Narodowego Banku Ukrainy – PKO Bank Polski pełni w nim rolę operatora.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.