Gdzie skazani odpracują wyrok? Miasto wskazało miejsca. Na liście Straż Miejska

Straż Miejska w Lublinie
Straż Miejska w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Archiwum Państwowe, Straż Miejska – to niektóre miejsca w Lublinie, w których skazani będą odpracowywać zasądzone wyroki. Zaczną w przyszłym roku.

Tu skazani będą wykonywać prace na cele społeczne

Liczba osób skazanych na karę ograniczenia wolności oraz pracę na rzecz lokalnej społeczności liczona jest co roku w setkach. Dopuściły się one wykroczeń i drobnych przestępstw. W ramach porozumienia z Aresztem Śledczym, władze Lublina wskazują miejsca, w których mają podjąć zajęcia.

Władze Lublina przygotowały właśnie listę miejsc, w których skazani będą odpracowywać swoje wyroki w 2022 roku. Znalazło się na niej 5 instytucji. Jest to m.in. Dom Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty, Dom Pomocy Społecznej „KALINA”, Straż Miejska Miasta Lublin, Hospicjum Dobrego Samarytanina i Archiwum Państwowe. Zajęcie w tych miejscach znajdzie 18 osób.

Wykaz podmiotów, na rzecz których skazani mogą wykonywać prace na cele społeczne w 2020 r.

Dom Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty – prace porządkowe;

Dom Pomocy Społecznej „KALINA” – prace porządkowe;

Straż Miejska Miasta Lublin – prace porządkowe na terenie miasta Lublin;

Hospicjum Dobrego Samarytanina – prace porządkowe na terenie hospicjum;

Archiwum Państwowe w Lublinie – prace w charakterze pomocy archiwisty.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.