Gdzie na grzyby lubelskie 2023? W lasach sucho, ale grzybów nie brakuje. Przed nami dopiero wysyp grzybów

Pierwsze grzyby w lubelskich lasach w sezonie 2023 - borowik
Pierwsze grzyby w lubelskich lasach w sezonie 2023 - borowik | fot. Pablo Broda, Grzyby Lubelskie Info

Grzybobranie 2023. Województwo lubelskie jest jednym z regionów dotkniętych tegorocznym upałem. Sucho jest także w naszych lasach. Grzybiarze mają za sobą pierwsze zbiory i czekają na wysyp grzybów. Gdzie wybrać się na grzyby w woj. lubelskim? Podpowiadamy!

Grzyby lubelskie 2023

Lasy w województwie lubelskim obfitują w grzyby. Grzybobranie 2023 rozpoczęło się już w maju. Na grupie w mediach społecznościowych Grzyby Lubelskie Info grzybiarze udostępniają już zdjęcia tegorocznych zbiorów. Grzyby pojawiają się w lasach mimo panującej suszy.

Pierwszy grzyby 2023 pojawiły się w okolicy Ostrowa Lubelskiego, Jastkowa koło Lublina, Poniatowej czy lasach włodawskich. Grzybiarze na swojej drodze natrafiają na borowiki, kozaki, kurki i koźlarze czerwone. Jest to dopiero początek sezonu a wysyp grzybów jeszcze przed nami.

Byliście już na pierwszym tegorocznym grzybobraniu? W których lubelskich lasach można już znaleźć grzyby? Podzielcie się tymi informacjami w komentarzu pod artykułem. Zdjęcia swoich znalezisk możecie przesłać do naszej redakcji na adres redakcja @ spottedlublin.pl lub w wiadomości prywatnej na naszym Facebooku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.