Gdzie kupić taniego karpia w Lublinie? Jak poznać, że ryba jest świeża?

Karp wigilijny na świąteczny stół | fot. Dominik Wąsik

Polacy nie wyobrażają sobie Wigilii bez tradycyjnego karpia. Ile w tym roku trzeba zapłacić za świeżego karpia? Gdzie kupić dobrą rybę w Lublinie? Sprawdziliśmy to dla Was!

Promocje związane z karpiem na święta są już dostępne w wielu polskich sklepach. Sprawdziliśmy specjalnie dla Was ceny w większych marketach, które oferują „świeże” ryby, które zabija się na miejscu za specjalną kotarą na życzenie klienta.

Ceny karpia 2017

Podobnie, jak rok temu, także i teraz ceny żywych karpi rozpoczynają się od ok. 10 zł/kg. Jak ceny wyglądają obecnie w dużych sieciach handlowych?

Karp w Tesco – cena
Tesco sprzedaje żywego karpia w cenie 13,99 zł za kilogram. Na życzenie klienta ryba jest zabijana na miejscu za specjalną kotarą.

Karp w Auchan – cena
Auchan nie ma w sprzedaży żywego karpia. Natomiast karp cały kosztuje 11,95 zł.

Karp w Carrefour – cena
Carrefour sprzedaje karpia żywego w cenie 9,99 zł za kilogram. Na życzenie klienta ryba jest zabijana na miejscu za specjalną kotarą.

Karp w Lidlu – cena
Lidl sprzedaje karpia w płatach. Za 100 g trzeba zapłacić 1,99 zł.

Karp w Biedronce – cena
Biedronka sprzedaje karpia w płatach. Za 100 g trzeba zapłacić 1,79 zł.

Karpia kupimy nie tylko w dużych marketach. Warto odwiedzić drobne sklepy i punty handlowe zlokalizowane na targowiskach, gdzie czasem można wytargować korzystną cenę zakupu.

Jak poznać czy karp jest świeży?

Świeży karp ma zawsze zamknięty pyszczek. Jej łuski są gładkie i lśniące, oczy wypukłe i błyszczące, a ciało sprężyste, co możemy sprawdzić po jego naciśnięciu. Świeża ryba powinna mieć też jasnoczerwone skrzela, a włożona do wody opada na dno.

Jednak, gdy ryba nie spełnia choćby jednego z tych kryteriów: jest pokryta śluzem, skrzela ma żółtoszare, a ciało jak plastelina, w którym wgłębienia po naciśnięciu zostają na długo – wówczas lepiej zrezygnować z kupna.

Warto również sugerować się węchem. Jeśli ryba jest świeża, zapach nie powinien być nieprzyjemny. Należy jednak pamiętać, że karp pachnący mułem wcale nie musi oznaczać, że ryba jest kiepskiej jakości. Taki zapach jest charakterystyczny dla ryb słodkowodnych, które pochodzą ze stawów hodowlanych.


Gdzie w Lublinie warto jeszcze wybrać się po świeżą rybkę? Czekamy na Wasze odpowiedzi w komentarzach poniżej artykułu!Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Polecam osobiście karpia na targowisku bazar na Ale mi tysiąclecia zawsze święży I pyszny karp idealny na święta