Tłusty czwartek 2017. Gdzie w Lublinie robią najlepsze pączki? [SONDA]

tłusty czwartek
Tłusty czwartek w Lublinie | zdjęcie ilustracji: pixabay.com

Jutro tłusty czwartek. Gdzie w naszym mieście zamówić i kupić pączki? W której z lubelskich cukierni są najlepsze pączki jak i inne dobroci?

 

Tegoroczny tłusty czwartek wypada 23 lutego i rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Wedle tradycji w tym dniu dozwolone jest objadanie się, a tradycyjnymi smakołykami są pączki i faworki. Warto zaznaczyć, że wedle jednego z przesądów, kto w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, temu nie będzie się wiodło w dalszym życiu.

 

Dziś pączki zazwyczaj kupujemy w sklepach spożywczych i cukierniach, zanika bowiem tradycja smażenia ich w domach. Przypominamy, że idealny pączek jest lekko zapadnięty i posiada delikatną obwódkę, która świadczy o tym, że był on smażony na świeżym tłuszczu.

 

Pytamy Was, w której cukierni w regionie są najsmaczniejsze pączki? A może macie już swoją zaufaną cukiernię lub piekarnię, w której najchętniej zaopatrujecie się w słodkości? Dajcie o tym znać poniżej w komentarzu!

 

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. W tamtym roku jadłem pyszne pączki w cukierni Pawłowski ale w tym roku już go nie ma i trzeba będzie pojechać do Nałęczowa

    1. W markizie są dobre ale nie w tłusty w tym dniu idą na masę i ilość (są gumowe ) a jakości już nie ma na następny dzień wraca wszystko do normy i wtedy są juz dobre