Gdzie jest burza? Nad woj. lubelskie nadciąga groźna burza! Może być niebezpiecznie

Gdzie jest burza? Nad woj. lubelskie nadciąga groźna burza! Może być niebezpiecznie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Uwaga mieszkańcy Lublina i województwa lubelskiego. Nad nasz region nadciąga groźna burza. W Radomiu przyniosła ona opady kilkucentymetrowego gradu.

Gdzie jest burza dzisiaj (czwartek, 24.06) w województwie lubelskim?

Przypomnijmy, że synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami dla województwa lubelskiego.

„Prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć nawalne opady deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywy wiatru do 110 km/h. Miejscami grad” – czytamy w komunikacie IMGW.

Synoptycy w zaktualizowanej prognozie pogody ostrzegają przed burzą, która nadciąga do województwa lubelskiego od strony Radomia, gdzie spadł kilkucentymetrowy grad.

„Z zachodu nad województwo lubelskie zbliżają się burze. Towarzyszą im opady deszczu 20-30 mm, lokalnie do 40 mm i porywy wiatru od 70-90 km/h, lokalnie możliwe porywy do 100-110 km/h. Możliwy grad o średnicy 2-4 cm” – ostrzega IMGW.

Burza może pojawić się w powiatach: kraśnicki, opolski, puławski, rycki, lubelski, Lublin, lubartowski, łukowski.

ZOBACZ TAKŻE:
► Alert RCB wysyła sms-y do mieszkańców woj. lubelskiego. Ostrzeżenie przed burzami

Radar burz środa 24.06 online na żywo

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.