Alert RCB wysyła sms-y do mieszkańców woj. lubelskiego. Ostrzeżenie przed burzami

Mieszkańcy województwa lubelskiego otrzymali Alert RCB 24.06.2021
Mieszkańcy województwa lubelskiego otrzymali Alert RCB 24.06.2021

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła sms-y do mieszkańców województwa lubelskiego. Chodzi o ostrzeżenie przed burzami z silnym wiatrem i gradem.

Alert RCB 24.06.2021

Mieszkańcy województwa lubelskiego otrzymali w czwartek (24.06) przed południem wiadomość SMS od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (Alert RCB). W ciągu dnia i w nocy na tym obszarze prognozowane są burze z gradem i silnym wiatrem.

„Uwaga! Dziś u w nocy (24/25.06) burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad. Możliwe podtopienia. Zabezpiecz również rzeczy, które potrwać wiatr” – czytamy w komunikacie rozesłanym przez Alert RCB do mieszkańców województwa lubelskiego.

AKTUALNA POGODA DLA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO:
► W czwartek ponownie mogą pojawić się burze w regionie. Ostrzeżenie drugiego stopnia

Alert RCB to komunikat SMS, którego autorem jest Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Taka wiadomość SMS ma informować mieszkańców danego województwa o zbliżającym się zagrożeniu pogodowym (burze, niebezpieczne zjawiska meteorologiczne itd.).

Aby korzystać z alertu nie trzeba instalować żadnych dodatkowych aplikacji. Nie trzeba się także nigdzie zapisywać ani rejestrować. Otrzyma go każdy, kto znajduje się w zasięgu zagrożenia, bez względu na to, z usług którego operatora korzysta.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.