W czwartek ponownie mogą pojawić się burze w regionie. Ostrzeżenie drugiego stopnia

błyskawica wyładowanie piorun pogoda burza
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

W czwartek po południu i wieczorem spodziewamy się burz oraz intensywnych opadów deszczu, a lokalnie gradu – ostrzegają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W czwartek Polska znajdzie się w polu obniżonego ciśnienia, w strefie rozciągającego się od północnego wschodu ku południowemu zachodowi pofalowanego frontu atmosferycznego. Wschodnie i południowo-wschodnie obszary kraju będą w gorącej i wilgotnej masie powietrza zwrotnikowego, na pozostałym obszarze napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie powoli spadać.

Synoptycy ostrzegają przed burzami w woj. lubelskim 24.06.2021

Czwartek (24.06) upłynie w województwie lubelskim pod znakiem upałów. Synoptycy IMGW ostrzegają, że wraz z nim pojawią się burze. Dla naszego regionu wydano ostrzeżenie drugiego (pomarańczowego) stopnia przed burzami z gradem. W dalszym ciągu obowiązuje również ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami.

„Prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć nawalne opady deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywy wiatru do 110 km/h. Miejscami grad” – mówi Ilona Bazyluk z IMGW i zastrzega, że „ostrzeżenie może być aktualizowane na bieżąco, z uwagi na dynamiczną sytuację w ciągu dnia i w nocy 24/25.06”.

„Prognozuje się dalsze występowanie upałów. Temperatura maksymalna w dzień od 28°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C” – mówi Dorota Pacocha z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.