Fundusze na wkład własny dla NGO: Drugi nabór ofert od Miasta Lublin

NGO Wkład własny
Drugi nabór środków dla NGO w Lublinie

Organizacje pozarządowe w Lublinie mogą uzyskać dofinansowanie na wkład własny do swoich projektów. Do połowy czerwca trwa drugi nabór ofert na wsparcie finansowe, w którym łącznie dostępne jest 100 tys. zł.

Dofinansowanie dla organizacji pozarządowych

Miasto Lublin ogłosiło drugi nabór ofert na dofinansowanie wkładu własnego dla organizacji pozarządowych, które uzyskały środki ze źródeł zewnętrznych. Dotychczas, w pierwszej edycji konkursu, wybrano sześć organizacji, które otrzymały dotacje o łącznej wartości ok. 60 tys. zł.

„Zdajemy sobie sprawę, że dużym wyzwaniem dla organizacji pozarządowych jest zapewnienie tzw. wkładu własnego w projektach. Dlatego przygotowaliśmy dla nich konkurs, w którym mogą pozyskać te środki z miasta. Wspieramy w ten sposób lubelskie organizacje w realizowaniu działań adresowanych do mieszkanek i mieszkańców Lublina. Serdecznie zachęcam wszystkie uprawnione podmioty do składania ofert. To doskonała okazja, aby uzyskać dofinansowanie na realizację ważnych społecznie inicjatyw” – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

umowa pisać
Zdjęcie ilustracyjne

Jak złożyć wniosek?

Organizacje pozarządowe mogą składać wnioski do 14 czerwca. Oferty należy złożyć elektronicznie poprzez platformę „Witkac” oraz w wersji papierowej w siedzibie Biura Partycypacji Społecznej przy ul. Gilasa 3 lub w jednym z Biur Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin. Istnieje również możliwość złożenia dokumentów za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) dostępnej na platformie ePUAP.

pieniądze gotówka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Zakres projektów

Konkurs wspiera projekty z różnych dziedzin, takich jak:

  • Kultura
  • Sport
  • Pomoc społeczna
  • Ochrona środowiska

Dofinansowanie jest dostępne dla projektów realizowanych od początku sierpnia do końca roku.

Szczegółowe informacje oraz wyniki oceny formalnej pierwszego naboru są dostępne na stronie lublin.eu.

Czy Wasza organizacja skorzysta z możliwości uzyskania dofinansowania na wkład własny? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach lub udostępnijcie ten artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.