Fontanny na pl. Litewskim: Czas na przerwę zimową. Trysną dopiero na wiosnę

fontanna plac litewski
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W pierwszej kolejności wyłączona została niecka znajdująca się tuż obok głównej fontanny. Wykonawca przystąpił do demontażu urządzeń, które trafią na zimę do magazynu.

 

Przerwa zimowa spowodowana jest koniecznością zabezpieczenia każdej z fontann przed mrozami, które mogłyby uszkodzić elementy wodotrysków. Według umowy fontanny powinny być już wyłączone do dnia 15 października, lecz działa jeszcze główna fontanna i fontanny linearne wzdłuż deptaka.

 

– Zespół fontann jest sukcesywnie wyłączany przez firmę zajmującą się jej obsługą i konserwacją. Na okres zimowy zdemontowane i zabezpieczone zostaną elementy, które mogłyby ulec uszkodzeniu w warunkach zimowych, podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych, np wysokich mrozów, silnych opadów śniegu – wyjaśnia Olga Mazurek-Podleśna z lubelskiego ratusza.

 

Po wypompowaniu wody z każdej niecki demontowane są urządzenia. Poddane zostaną przeglądom i w magazynie poczekają na kolejny sezon, który ma rozpocząć się dokładnie 1 kwietnia 2018 roku.

 

Przypomnimy, że wartość zespołu fontann na placu Litewskim to 20 mln złotych. Ich obsługą zajmuje się firma Watersystem, która wyceniła swoje zadanie na prawie 865 tys. zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.