Folkowy klimat w centrum Lublina. Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” zaprasza do nauki tańców i potańcówki [SZCZEGÓŁY]

„Tańcz z Kaniorowcami” na Placu Litewskim
„Tańcz z Kaniorowcami” na Placu Litewskim | fot. Zespół Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej

W najbliższą sobotę na Placu Litewskim w Lublinie odbędzie się kolejna potańcówka z cyklu „Tańcz z Kaniorowcami”. Będzie to okazja do zabawy, a także nauki polskich tańców ludowych z Zespołem Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej.

„Tańcz z Kaniorowcami” na Placu Litewskim

„Tańcz z Kaniorowcami” to wydarzenie skierowane do mieszkańców i turystów przebywających w Lublinie. Jego celem jest nauka polskich tańców ludowych i narodowych oraz integracja międzypokoleniowa. Wydarzenie wpisuje się w obchody jubileuszu 75-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej.

Spotkanie z Zespołem odbędzie się w sobotę (16 września) od godz. 15:00 na Placu Litewskim. Będzie to okazja do zabawy, a także nauki polskich tańców ludowych. Do wspólnej zabawy zaproszeni są wszyscy bez względu na wiek i niezależnie od posiadanych umiejętności tanecznych.

Podczas ostatniego wydarzenia, które odbyło się 13 lipca, uczestnicy zatańczyli wspólnie z Zespołem Poloneza oraz walczyki. Chętni nauczyli się elementów poleczki lubelskiej. Wszyscy z uśmiechem dołączyli również do zabawy „Mam chusteczkę haftowaną”.

Zobacz także: Lublin na weekend 15-17 września 2023. Spotkanie taneczne, food trucki, festiwal wina, biegi, piknik

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. To jest jakaś prowokacja by takie rzeczy działy się w centrum miasta. Odwołać id*otę który pozwolił na tak mierną bez polotu cyrkownię.