First minute czy last minute? Czyli jak planujemy wypoczynek

First minute czy last minute? Czyli jak planujemy wypoczynek - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina
Zdjęcie ilustracji: pexels.com

Majówka już niebawem, a do gorącego okresu wakacyjnego zostały niecałe dwa miesiące. Gdzie w tym roku pojedziemy? Czy wycieczki kupujemy spontanicznie? Czy wyjazdy planujemy sami, czy raczej korzystamy z oferty biur podróży?

Z roku na rok widać, że Polacy coraz częściej decydują się na spędzenie majówki poza domem, chętnie wyjeżdżając za granicę do miejsc, które zagwarantują im dobrą pogodę. Z obserwacji, przeprowadzonych przez trzy biura podróży z Lublina widać też, że jesteśmy zdecydowani zapłacić więcej za te kilka dni odpoczynku, a wyboru miejsca dokonujemy często z bardzo dużym wyprzedzeniem.

– Decyzja, gdzie pojechać na wypoczynek, czy to majowy czy późniejszy, jest dla urlopowiczów coraz bardziej istotna. Widzimy też tendencję, że – z jednej strony klienci przychodzą do biura z konkretną już wiedzą na temat danego kierunku i miejsca, z drugiej – bardzo mocno weryfikują tę wiedzę w biurze, pytając o nasze doświadczenie i zdanie – mówi Magdalena Kijek z biura Rainbow Tours. Coraz mniej jest osób niezdecydowanych, przychodzących z informacją „chcę gdzieś pojechać, zaproponujcie mi coś” – dodaje.

Zazwyczaj klienci, którzy dużo i często podróżują, kończąc jedne wakacje planują już następne, w konkretne miejsce. Ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wyjazdami, będą uczyć się swoich oczekiwań przy każdym kolejnym wyjeździe. Pierwszą podróżą natomiast chcą spełnić swoje marzenia i wyobrażenia.

W planowaniu wycieczek marzenia zdecydowanie odgrywają dużą rolę! Często zdarza się, że klient wiedząc, jaki ma budżet do dyspozycji, przychodzi do biura po konkretną wycieczkę, a wychodzi z czymś innym niż zaplanował, gdyż w rozmowie okazało się, że jednak co innego było jego prawdziwym marzeniem.

Dzięki promocjom na różne kierunki coś, co do tej pory było poza budżetem danej osoby, w którymś momencie jest w jej zasięgu. Zdarza się też, że ktoś przychodzi do biura podróży po katalog czy na kawę, a wychodzi z… wycieczką do Ekwadoru z wylotem za dwa dni.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. ja planuję last minute zdecydowanie. fajne okazje można trafić 😉 tak planuję teraz zrobić z weekendem czerwcowym,i wziąć na ten cel darmowy kredyt gotówkowy w getinie. ja sobie odpocznę a kasy oddam tyle ile pożyczyłam, bez prowizji i odsetek 🙂