Finał trasy koncertowej Spragnieni Lata podczas Lubelskiego Święta Młodego Cydru

Finał trasy koncertowej Spragnieni Lata podczas Lubelskiego Święta Młodego Cydru - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina
Lubelskie Święto Młodego Cydru | fot. MATERIAŁY PRASOWE

Już po raz drugi świętujemy w Lublinie pierwsze zbiory jabłek i pierwszy młody cydr. Podczas Lubelskiego Święta Młodego Cydru dobędzie się finał trasy koncertowej Spragnieni Lata, gdzie wystąpią Skubas, Xxanaxx, Julia Marcell, Natalia Przybysz, Tymon Tymanski oraz L.U.C.

Ponad dwie tony jabłek wytłoczą ręcznie w jeden dzień mieszkańcy Lublina i goście Lubelskiego Święta Młodego Cydru. Wszyscy, którzy przyłączą się do akcji otrzymają premierowy Cydr Lubelski ANTONÓWKA 2015 – pierwszy w Polsce powszechnie dostępny cydr jednoodmianowy.

19 września na Rynku Starego Miasta w Lublinie odbędzie się druga edycja Lubelskiego Święta Młodego Cydru – najbardziej jabłkowego pikniku w Polsce. Na wzór Beaujolais Nouveau świętować będziemy pierwsze zbiory jabłek i pierwszy młody cydr. Odwołania do winiarstwa nie są przypadkowe. Gospodarz Święta – Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru – ogłasza Lublin cydrową stolicą Polski, która już za kilka lat dzięki regionalnemu produktowi, tak jak winiarska Toskania przyciągnie do regionu producentów cydru i turystów z całego świata.

– Święto jest tradycyjnym sposobem wyrażania radości z pierwszych owoców naszej pracy z naturą. To właśnie odróżnia produkty naturalne od przemysłowych. Jeśli uda nam się przetrwać cały rok zmiennych kaprysów przyrody i możemy pochwalić się pierwszym cydrem, to mamy powód do radości – mówi o idei wydarzenia Robert Ogór, Prezes AMBRA S.A., producent Cydru Lubelskiego. – Z faktu naszego powiązania z naturą wynikają najważniejsze dla człowieka święta: powracającego życia, Nowego Roku, urodzin… One porządkują nasze życie. Jesteśmy dumni, że w ten cykl natury wpisuje się też Lubelskie Święto Młodego Cydru.

Podczas tegorocznej edycji Lubelskiego Święta Młodego Cydru odbędzie się trasa koncertowa Spragnieni Lata. W tym roku w gronie artystów reprezentujących grupę „Spragnionych Lata”, znaleźli się: Skubas, Julia Marcell i duet Xxanaxx. W ramach lubelskiego finału gościnnie wystąpią także LUC i Natalia Przybysz.

COOK-UP-s1-027

– Artyści, którzy w tej edycji dołączają do naszej rodziny: Skubas i Julia Marcell oraz Xxanaxx to muzycy niezwykle niezależni, za wszelką cenę broniący swojej scenicznej tożsamości. Dlatego są tak prawdziwi w swoim przekazie i mają tak duży emocjonalny odzew publiki – mówi Tymon Tymański, dyrektor artystyczny projektu.

Plakat_LublinPROGRAM

Sobota 19 września 2015 r.

 • godz. 11:00-18:00
  Rynek Starego Miasta – najbardziej jabłkowy piknik w Polsce – zbierz trzy naklejki, wytłocz sok z jabłek i zamień go na cydr
 • godz. 12:00
  rozbijamy beczkę MŁODZIAKA i częstujemy młodym cydrem!
 • godz. 13:00-14.30
  Trybunalska, Rynek 4 – warsztaty i degustacja młodych cydrów (liczba miejsc ograniczona)
 • godz. 17:00-23 :00
  Plac przy Teatrze im. H. Ch. Andersena – wielki finał trasy koncertowej „Spragnieni Lata”. Wystąpią: Tymon Tymański, Natalia Przybysz, L.U.C, Julia Marcell, Skubas, Xxanaxx (wstęp wolny)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.