Finał Pucharu Polski po raz drugi z rzędu zostanie rozegrany na Arenie Lublin

Arena Lublin
Stadion miejski Arena Lublin | fot. Dominik Wąsik

Już po raz drugi z rzędu na lubelskim stadionie Arena Lublin odbędzie się finałowe starcie o piłkarski Puchar Polski. O tym fakcie poinformował prezydent Lublina, Krzysztof Żuk.

Fortuna Puchar Polski na Arenie Lublin

Z uwagi na pandemię koronawirusa oraz przekształcenie stadionu w Szpital Narodowy dla pacjentów chorych na Covid-19 organizacja meczów na Stadionie Narodowym nadal nie jest możliwa, dlatego zarząd PZPN zdecydował o zorganizowaniu Pucharu Polski po raz drugi z rzędu w Lublinie.

„Mamy oficjalne potwierdzenie, że 2 maja finał Pucharu Polski odbędzie się na naszym stadionie Arena Lublin. To rezultat naszych starań i rozmów z Polskim Związkiem Piłki Nożnej” – poinformował w środę prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

„Po raz drugi z rzędu zarząd PZPN z prezesem Zbigniewem Bońkiem na czele uznał, że w sytuacji obostrzeń i braku możliwości organizacji finału na Stadionie Narodowym najlepszym i najpewniejszym partnerem do organizacji meczu finałowego jest Lublin” – dodał.

Jeśli do tego czasu nie zmienią się obostrzenia, to finałowe spotkanie w Lublinie zostanie rozegrane bez udziału publiczności.

Przypomnijmy, że ubiegłoroczny finał Fortuna Pucharu Polski został rozegrany 24 lipca na Arenie Lublin. Wówczas ze zdobycia trofeum cieszyła się Cracovia, która pokonała 3:2 Lechię Gdańsk.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.