Fikcyjne faktury na usługi doradcze. Dwie osoby usłyszały zarzuty

praca doradztwo konsultacja pracownicy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Dwie osoby uzyskały status podejrzanych w sprawie wystawiania fikcyjnych faktur na usługi doradcze opiewające na niemal 300 tys. zł. Postępowanie prowadzi CBA i Prokuratura Regionalna w Lublinie.

Fikcyjne faktury na usługi doradcze

Funkcjonariusze gdańskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie śledztwo dotyczące wystawiania fikcyjnych faktur VAT pozorujących transakcje handlowe za usługi doradcze. Pierwsze realizacja w tej sprawie miała miejsce w sierpniu 2019 roku, wówczas zostało zatrzymanych sześć osób.

W ostatnich dniach agenci CBA zatrzymali w Warszawie kobietę prowadzącą biuro rachunkowe. Natomiast z aresztu śledczego został doprowadzony do prokuratury mężczyzna zatrzymany wcześniej przez CBA do innej sprawy.

Obie osoby usłyszały zarzuty w prokuraturze. Wszystko wskazuje na to, że w ramach podzielonego i ustalonego podziału ról przyjęli, a następnie posłużyli się we właściwym urzędzie podrobionymi fakturami w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Łączna suma faktur wystawionych na rzecz trzech spółek z Warszawy, Sokołowa i Starachowic opiewa na niemal 300 tys. zł.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.