Figura Sztukmistrza na Starym Mieście będzie podświetlona za… 25 tys. złotych

Figura sztukmistrza na Starym Mieście
Figura sztukmistrza na Starym Mieście | fot. Miasto Lublin

Figura sztukmistrza stała się już jednym z symboli Starego Miasta w Lublinie. Teraz miasto chce zainstalować iluminację, która nocą oświetli rzeźbę sztukmistrza.

Sztukmistrz zapozuje do zdjęć także nocą

Rzeźba sztukmistrza zawieszona nad ul. Grodzką pojawiła się przy okazji festiwalu Carnaval Sztukmistrzów w 2018 roku. Przedstawia Jaszę Mazura, słynnego Sztukmistrza z Lublina z powieści noblisty Izaaka Bashevisa Singera. Miasto zdecydowało, że nie zniknie z krajobrazu Starego Miasta, a rzeźba stanie się stałą atrakcją turystyczną.

Teraz miasto chce oświetlić figurę sztukmistrza. Nowa iluminacja pojawi się prawdopodobnie do końca tego roku.

„Na iluminację figury sztukmistrza będą składały się 2 lampy ledowe kierunkowe. Lampy zostaną umieszczone po obu stronach rzeźby, a strumienie ich światła będą skierowane na postać sztukmistrz” – mówi Anna Czerwonka z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Koszt wykonania iluminacji wynosi około 25 tys. zł.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Prąd drogi. Ludzie ledwo ogarniają od pierwszego do pierwszego. Ekologicznie zmierzamy ku końcowi, ale JASNE! Niech się świeci! Potrzebujemy tego!