Festyn na górkach czechowskich z cofniętą zgodą na organizację. „I tak się odbędzie”

Park Górki Czechowskie
Park Górki Czechowskie | fot. Dominik Wąsik

Urząd Miasta Lublin cofnął zgodę na organizację na górkach czechowskich niedzielnego festynu z okazji Dnia Dziecka. Organizatorzy wydarzenia zapowiedzieli, że festyn pomimo cofniętej zgody i tak się odbędzie.

Lublin cofnął zgodę na organizację festynu

Organizatorem niedzielnego festynu z okazji Dnia Dziecka na górkach czechowskich jest Lubelska Liga Gier Miejskich i Park Górki Czechowskie (TBV). Wśród zaplanowanych na atrakcji są m.in. dmuchane zjeżdżalnie, strefa animacji, konkurencje sportowe, warsztaty kulturalne i ekologiczne, konkursy z nagrodami, czy darmowy popcorn.

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta został poruszony temat organizowanego festynu. Radny Piotr Breś zapytał prezydenta o jego sumienie po wydanej zgodzie na organizację wydarzenia na górkach czechowskich, gdzie IPN prowadzi poszukiwania. Szczegóły: Ludzkie szczątki na górkach czechowskich. IPN prowadzi badania gruntu

Zastępca prezydenta Lublina Artur Szymczyk oznajmił, że zgoda na organizację festynu została cofnięta, a wydarzenie nie jest sponsorowane przez miasto.

Festyn i tak się odbędzie

Do sprawy odniósł się zarząd Lubelskiej Ligi Gier Miejskich, który wydał oświadczenie.

„W związku z podjętymi wcześniej działaniami promującymi Dzień Dziecka w Parku Górki Czechowskie i niemożliwością odwołania organizowanego przez nas festynu informujemy, że wydarzenie odbędzie się we wcześniej zaplanowanym miejscu i czasie” – komentuje Jakub Gęca z Lubelskiej Ligi Gier Miejskich.

„Szacunek do rodzin i dzieci, które chcą tego dnia celebrować swoje święto, nie pozwala nam na odbieranie możliwości wspólnie spędzonego czasu. Decyzja Urzędu Miasta jest dla nas niezrozumiała i zbyt późno podjęta” – dodaje.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Cofnęli i tyle, cofnięte. I się martwcie. My mamy ręce czyste. Bezmózgie urzedasy z szymczykiem na czele. Żadnej odpowiedzialności za swoje decyzje, zero