Festiwal Łucznictwa Tradycyjnego – Pałac Czemierniki

festiwal1

Sierpień będzie w Czemiernikach miesiącem łucznictwa. Już teraz serdecznie zapraszamy na „Festiwal Łucznictwa Tradycyjnego – Pałac Czemierniki”, którego organizatorami jest Czemiernickie Towarzystwo Regionalne oraz właściciele Pałacu Czemierniki.

Impreza odbędzie się 22 i 23 sierpnia br. na terenie parku pałacowego.

W trakcie festiwalu odbędą się turnieje łucznicze dla rekonstruktorów historycznych, zaawansowanych łuczników oraz amatorów. Odwiedzający będą mieli możliwość wziąć udział warsztatach łuczniczych i pokazach łucznictwa. Będziemy gościć czołowych łuczników tradycyjnych i konnych świata. Pojawią się m.in. mistrzowie z pokazami łucznictwa konnego z Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Konnego oraz Piotr Gonet, jeden z lepszych łuczników w Polsce, z warsztatami o łucznictwie.

W trakcie festiwalu będzie wiele różnorodnych atrakcji m.in.: pokazy łucznictwa konnego, tory łucznicze z nauką strzelania przygotowane przez Dom Mokoszy, pokazy walk rycerskich, wystawa o łucznictwie, pole walki „Bitwa łuczników” – łuczniczznaczek_nominowanyy paintball, w którym będą mogli wziąć udział miłośnicy adrenaliny, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, obóz średniowieczny z pokazami dawnych zawodów, kuchnią średniowieczną, stoiska z rękodziełem, z profesjonalnym sprzętem łuczniczym, ogródki gastronomiczne.

Niezapominanie atrakcje czekają nas w sobotnią noc. Będzie można podziwiać blok artystyczny pt. „Dźwięk i ogień” w trakcie którego wystąpią m.in. Zakon Rycerski Ziemi Międzyrzeckiej z pokazem ognia inspirowanym historia Czemiernik. A salwa ponad stu płonących strzał  zaprosi widzów na dwa koncerty zespołów folkowych. Zagra „Laboratorium Pieśni” oraz zespół „Same Suki”, który odnosi ostatnio spore sukcesy na folkowej scenie muzycznej
Przenieś się z nami w czasie!
slider_festiwal_czemierniki_590x330_1

 Materiał Organizatora

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.