Ferie 2024 sprawdź bezpieczeństwo podróży twojego dziecka. Wykaz kontroli autobusów

Elektryczny autobus Mercedes Benz eCitaro na testach w Lublinie
Elektryczny autobus Mercedes Benz eCitaro na testach w Lublinie | fot. ZTM Lublin

Zbliżają się ferie zimowe, w trakcie których policjanci z drogówki podejmie działania dla zapewnienia bezpieczeństwa podróżującym. Mundurowi będą skupiać się na kontrolach autobusów i kierowców przewożących dzieci na ferie zimowe.

Masz obawy o bezpieczeństwo dziecka? Zgłoś doraźną kontrolę

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało listę lokalizacji, w których można przeprowadzić doraźną kontrolę autobusów i ich kierowców, przewożących dzieci na ferie. Ta lista obejmuje różne miejsca w kraju i numery kontaktowe, gdzie można zawnioskować o potrzebie sprawdzenia danego pojazdu.

Dla bezpieczeństwa najmłodszych — telefony dyżurne czynne są całodobowo. W Lublinie policjanci mają wyznaczone dwa miejsca na taką ewentualność.

KMP LublinLublin, Al. Warszawska 96 ( parking
przy Muzeum Wsi Lubelskiej),
Lublin, Al. Zygmuntowskie 4 ( parking
pomiędzy MOSIR, a stacją paliw)
47 811 41 46 (całodobowo)
47 811 48 50 (pon.-pt. godz. 7:30-15:30)
Miejsce, kontakt i jednostka prowadząca kontrolę stanu autobusu i jego kierowcy w trakcie ferii

Co sprawdzane jest podczas takiej kontroli?

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości. Jeżeli autobus nie spełnia norm, nie może zostać dopuszczony do ruchu i przewozić pasażerów. Warto reagować w sytuacjach potencjalnie niebezpiecznych.

Autobus Lublin 25.05.2020 Nr2
Niesprawny autobus Lublin – Lubartów wycofany z ruchu | fot. GITD

Jednocześnie informujemy, że na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Jak zgłosić prośbę o kontrolę autobusu do wyjazdu na ferie 2024?

Najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem umówić taką kontrolę pod jednym z dyżurnych telefonów. W ten sposób będziemy mieli pewność, że policjanci przyjadą szybko i sprawnie przystąpią do kontroli.

Nasza czujność, to bezpieczeństwo najmłodszych w tym beztroskim czasie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.