Fatalne warunki na drogach naszego regionu. Kierowcy w rowach

warunki na drogach zima lubelskie rów

Przez ostatnią dobę złe warunki atmosferyczne i intensywne opady śniegu powodowały, że większość dróg była niebezpieczna i zasypana. Kierowcy lądowali pojazdami w rowach.

 

Opady śniegu spowodowały, że na drogach są trudne warunki ruchu. Jezdnie są mokre i śliskie. Apelujemy o ostrożną jazdę, zwłaszcza w obecnych trudnych warunkach pogodowych.

 

Do jednego ze zdarzeń doszło dzisiaj przed południem w Trzebieszowie. Z czynności jakie wykonali na miejscu policjanci z łukowskiej drogówki wynika, że 72-latek kierując autem na śliskiej nawierzchni jezdni wpadł w poślizg i najechał na barierę ochronną przed mostem na Krznie. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało, zdarzenia skończyło się jedynie na uszkodzeniach pojazdu.

 

Do kolejnego zdarzenia doszło dzisiaj ok. godziny 9:40 w miejscowości Stawki na drodze wojewódzkiej nr 816. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem Toyota, 33-letni obywatel Białorusi podróżujący z rodziną stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie samochód zjechał do przepustu i został zanurzony w wodzie. Szczęśliwie nikt nie doznał obrażeń, kierujący trzeźwy.

 

Trzecie zdarzenie miało miejsce we wtorek ok. godz. 23:30 w miejscowości Hańsk Kolonia. 30-latek z gminy Hańsk stracił panowanie nad swoim samochodem marki Peugeot co doprowadziło do zjechania na pobocze i przewrócenia się pojazdu na dach. Szczęśliwie nikt nie odniósł poważnych obrażeń ciała, a uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi.

 

Następne zdarzenie miało miejsce dzisiaj nad ranem na trasie K-12 w miejscowości Kębłów. Autobus wjechał do rowu. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, ustalili, iż kierowcą auta był 30-latek z Ukrainy, który nie dostosował prędkości do zimowych warunków jazdy. Utrata panowania nad autem zakończyła się wjechaniem do rowu. Wraz z kierowcą w autobusie był jedynie jego zmiennik. Żaden z mężczyzn nie ucierpiał w wyniku zdarzenia.

 

Policjanci apelują o ostrożność na drogach i dostosowaniu prędkości do warunków panujących na jezdni.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.