Fałszywy policjant zatrzymany. Wpadł przy liczeniu pieniędzy

Policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który wyłudził od starszej kobiety 50 tys. złotych. Oszust wpadł, gdy liczył pieniądze.

 

64-letnia mieszkanka Lublina odebrała telefon. Nieznajomy przedstawił się jako funkcjonariusz CBŚP. Prosił o pomoc przy zatrzymaniu oszustów. Pytała, czy kobieta ma oszczędności. 64 latka zgodnie ze wskazówkami oszusta udała się do banku, z konta wypłaciła 50 tys. zł. Później przy ul. Dolnej Panny Marii w Lublinie, pod jednym z kontenerów, zostawiła gotówkę.

 

Pieniądze odebrał 29 latek. Mieszkaniec Lublina został zatrzymany w taksówce przez policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie i funkcjonariuszy z Wydziału dw. Przeciwko Mieniu KMP. Oszust wpadł podczas liczenia gotówki.

 

Fałszywy funkcjonariusz w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem. Był notowany za przestępstwa przeciwko mieniu i narkotyki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, wczoraj został doprowadzony do Prokuratury Rejowej w Lublinie, a następnie do Sądu Rejonowego w Lublinie, który już zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Policjanci odzyskali wyłudzone od 64 latki pieniądze.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.