Fałszywy policjant wyłudził 175 tys. zł. 24-latek jest już w rękach policji, odzyskano część gotówki

24-latek podając się za fałszywego policjanta wyłudził 175 tys. zł
24-latek podając się za fałszywego policjanta wyłudził 175 tys. zł | fot. KWP Lublin

Oszukiwał metodą na policjanta, od poszkodowanych wyłudził w sumie 175 tys. zł. Policjanci zatrzymali 24-letniego podejrzanego w tej sprawie mężczyznę. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Część gotówki udało się odzyskać.

Fałszywy policjant zatrzymany

W czwartek (21.04) kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wspólnie z kryminalnymi z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej realizując ustalenia własne zatrzymali mężczyznę, który brał udział w oszustwie metodą na policjanta.

Do przestępstwa doszło w Łęcznej. Na telefon stacjonarny 33-latka zadzwonił mężczyzna, podający się za policjanta i poinformował, że pieniądze, które posiada na koncie, są zagrożone. Funkcjonariusz polecił, by pojechał do placówki bankowej i wypłacił 20 tys. złotych. Później zgodnie z instrukcją mieszkaniec Łęcznej przekazał je w umówionym miejscu mężczyźnie, który okazał mu legitymację służbową. Dopiero po fakcie dotarło do 33-latka, że padł ofiarą oszustów i powiadomił o wszystkim policję.

Pracując nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili mężczyznę, który brał udział w oszustwie. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Mężczyzna został zatrzymany na terenie powiatu wołomińskiego i osadzony w policyjnym areszcie.

Podczas czynności z zatrzymanym okazało się, że brał udział jeszcze w dwóch oszustwach i jednym usiłowaniu na terenie Lublina. 24-latek w miniony wtorek odebrał od 90-latki 95 tys. złotych oraz od mieszkańca Lublina 60 tys. złotych. Usiłował także oszukać mieszkankę Lublina na 10 tys. złotych.

Łącznie 24-latek brał udział w oszustwach na kwotę 175 tys. złotych. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie ponad 45 tys. złotych.

W sobotę 24-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty udziału w trzech oszustwach i jednego usiłowania. Za udział w przestępstwie oszustwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.