Fałszywy policjant dzwoni do mieszkańców Lublina. Ostrzeżcie rodziców i dziadków!

woman 3188744 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Do mieszkańców Lublina dzwonił dziś mężczyzna podający się za policjanta z II komisariatu Policji. Mundurowi proszą, aby o sytuacji powiadomić członków swoich rodzin, szczególnie seniorów.

Fałszywy policjant dzwoni do mieszkańców Lublina

O próbie oszustwa poinformował jeden z użytkowników serwisu wykop.pl.

„Dziś do babci dzwoniła osoba podająca się za policjanta z 2 komisariatu policji. Przedstawił się jako Tomasz Kowal i podał chyba nr odznaki 624050. Tomasz znał imię i nazwisko babci i dziadka (mówił, że zna wszystkie dane osobowe, ale pewnie chciał tylko nastraszyć) i twierdził, że nie stawili się na komisariacie, a podobno było jakieś pismo było wysłane.

Podobno dziadek się na nim podpisał (kłamstwo). Żadnego pisma nie dostaliśmy. Dziwne, bo nie chciał żadnych pieniędzy. Może to miał być żart? Nie wiem. Po zadzwonieniu na 2 komisariat Policji w Lublinie zostało nam powiedziane, że taka osoba u nich nie pracuje i pewnie to jeden z naciągaczy.

Policjant ogólnie spytał się czy coś się stało, czy wziął na dziadków jakiś kredyt itd. Takie podstawowe pytania. Babcia i dziadek na wszelki wypadek poszli do banku i potem do urzędu wymienić dowody osobiste. Na wszelki wypadek ostrzeżcie znajomych, swoje babcie i dziadków, bo co chwile słyszy się o wyłudzaniu pieniędzy” – ostrzega.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.