Fałszywy policjant był gotowy do odbioru pieniędzy. Wyłudził łącznie 50 tys. zł

Policjanci zatrzymali 28-latka, który podawał się za funkcjonariusza policji | fot. KWP Lublin

Funkcjonariusze z Międzyrzeca Podlaskiego w piątek na gorącym uczynku zatrzymali 28-letniego mieszkańca Lublina, który metodą „na policjanta” wyłudził łącznie 50 tys. zł.

Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego realizując ustalenia funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie w piątek zatrzymali 28-letniego mieszkańca Lublina.

„Mężczyzna był już gotowy do odbioru pieniędzy od trzech mieszkanek powiatu bialskiego, z którymi kontaktowali się fałszywi policjanci informując o wypadku syna lub córki. Następnie telefon przekazywany był osobie podającej się za członka rodziny, która twierdziła, że jest sprawcą tego zdarzenia i potrzebuje pieniędzy na kaucję, bo jeśli jej nie wpłaci to zostanie zamknięta w więzieniu” – wyjaśnia Kamil Karbowniczek z lubelskiej policji.

Lubelscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu udowodnili 28-latkowi dokonanie jeszcze w ubiegłym tygodniu dwóch oszustw metodą na policjanta. Mężczyzna podając się za pracownika prokuratury na pozytywne załatwienie sprawy wypadku drogowego odebrał łącznie od dwóch starszych mieszkanek naszego województwa 50 tys. zł.

W niedzielę 28-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał dwa zarzuty oszustwa i trzy jego usiłowania. Następnie trafił przed sąd, który zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za oszustwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.