Fałszywy kurier zgłosił się do jubilera. Odebrał biżuterię wartą 100 tys. zł

biżuteria pierścionek
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który zgłosił się do firmy jubilerskiej jako pracownik popularnej firmy kurierskiej. Odebrał 50 przesyłek z biżuterią wartą blisko 100 tys. złotych i przepadł z towarem.

Fałszywy kurier zatrzymany

Do zdarzenia doszło na początku lutego w Lublinie. Jedna z firm jubilerskich zgłosiła, że nieznany sprawca podszywając się pod kuriera znanej firmy bezprawnie odebrał 50 przesyłek z biżuterią.

Łupem oszusta padły m.in. złote pierścionki z brylantami, obrączki, kolczyki oraz bransoletki o łącznej wartości blisko 100 tys. złotych. Sprawa wyszła na jaw, gdy po przesyłkę zgłosił się prawdziwy kurier.

Zajmujący się sprawą policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie kilka dni temu ustalili i zatrzymali sprawcę.

„37-letni mieszkaniec Warszawy okazał się być osobą poszukiwaną do odbycia kary roku więzienia za inne przestępstwa” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa i na wniosek policjantów oraz prokuratora został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.