FALKON 2015 w Lublinie. Zapowiedź

falkon cosplay
Cosplay'e podczas poprzedniej edycji Falkonu | fot. Dominik Wąsik

W trakcie trwającego trzy dni festiwalu, przez 24 godziny na dobę w Hali Targów Lublin odbędzie się blisko 600 wydarzeń. Jednym z najważniejszych będzie wizyta brytyjskiego twórcy powieści science-fiction, Iana McDonalda.

FALKON to spotkania z pisarzami, rysownikami, grafikami, youtuberami oraz prelekcje popularno-naukowe, konkursy, warsztaty, pokazy strojów cosplay’owych, profesjonalne zawody e-sportowe, panele dyskusyjne, konkursy i turnieje, pokazy i prezentacje, stoiska tematyczne i wiele innych. Szczególną atrakcją będzie spotkanie z Ianem McDonaldem, brytyjskim twórcą powieści science-fiction, zdobywcą Nagrody Hugo, wielokrotnie nominowanym do innych nagród.

FALKON jest również miejscem ważnych wydarzeń branżowych, takich jak Puchar Mistrza Mistrzów, Konkurs na Najlepszego Gracza NERD, konkurs Larpy Najwyższych Lotów, Drużynowe Mistrzostwa Gier Planszowych.

Podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu w Lublinie spotkało się około 7 tysięcy osób. W tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze wyższej frekwencji, w granicach nawet 10 tysięcy fanów fantastyki.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.