Fala upałów nadciąga do Lublina! Termometry pokażą ponad 30 stopni. Jest ostrzeżenie IMGW

Dziecko w fontannie w trakcie upału
Dziecko w fontannie w trakcie upału | fot. Adobe Stock

Nadchodzący tydzień przyniesie dużą zmianę w pogodzie. Stopniowo będzie robić się coraz cieplej, a od niedzieli wrócą upały. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach na Lubelszczyźnie.

Nadciąga fala upałów

W nadchodzący weekend temperatury sięgną ponad 30 stopni Celsjusza. Od poniedziałku 14 sierpnia województwo lubelskie zostanie objęte ostrzeżeniami przed upałem. IMGW zamierz wydać ostrzeżenia drugiego stopnia.

„Prognozowana maksymalna temperatura powietrza wyniesie 33°C, a lokalnie więcej. Ciepłe będą noce; nawet do 22°C w nocy z wtorku na środę (tzw. noce tropikalne – przyp. red.)” – informuje IMGW.

Na ten moment nie są prognozowane burze ani opady deszczu. Należy jednak pamiętać, że powietrze zwrotnikowe może jeszcze przynieść nam niespodzianki. Sytuacja pogodowa będzie się klarować w najbliższych dniach.

Zobacz aktualne ostrzeżenia pogodowe IMGW.

IMGW zamierzy wydać ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed upałami od poniedziałku 15 sierpnia
IMGW zamierzy wydać ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed upałami od poniedziałku 15 sierpnia | fot. IMGW

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.