Fajerwerki w Sylwestra i Nowy Rok 2021/2022. Wojewoda zakazał używania wyrobów pirotechnicznych

fajerwerki sztuczne ognie wyroby pirotechniczne
Fajerwerki | fot. Adobe Stock

Wojewoda lubelski wydał rozporządzenie dotyczące zakazu używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych na terenie województwa. Gdzie i w jakich dnia obowiązuje zakaz używania fajerwerków?

Kiedy można puszczać fajerwerki?

Rozporządzenia wydane przez wojewodę lubelskiego Lecha Sprawkę dotyczące zakazu używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych obowiązuje od 24 grudnia 2021 r. do 31 stycznia 2022 r. – z wyjątkiem 31 grudnia 2021 r. (Sylwester) i 1 stycznia 2022 r. (Nowy Rok).

„Używanie wyrobów pirotechnicznych w dniach 31 grudnia 2021 r. i 1 stycznia 2022 r. może nastąpić jedynie z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa dla życia, zdrowia ludzkiego, mienia i środowiska naturalnego, a w przypadku osób, które nie ukończyły 18 roku życia – jedynie pod bezpośrednim nadzorem osoby sprawującej władzę rodzicielską lub opiekę” – czytamy w rozporządzeniu.

Zobacz także: Kiedy można puszczać fajerwerki? Od której godziny można strzelać w Sylwestra?

Fajerwerki mandat

Za przedwczesne lub nieuzasadnione odpalenie materiałów pirotechnicznych grozi mandat 500 złotych.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.