Fajerwerki tylko w sylwestra i Nowy Rok. Za złamanie zakazu grozi 500 zł mandatu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Wojewoda wydał rozporządzenie o zakazie używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych, na terenie całego województwa lubelskiego.

Zakaz używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych na terenie województwa lubelskiego będzie obowiązywał do dnia 31 stycznia 2018 roku.

Kiedy można puszczać fajerwerki?

Zakaz nie dotyczy sylwestra i Nowego Roku. W tych dniach używanie wyrobów pirotechnicznych może następować jedynie z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa dla życia, zdrowia ludzkiego, mienia i środowiska naturalnego, a w przypadku osób, które nie ukończyły 18 roku życia – jedynie pod bezpośrednim nadzorem osoby dorosłej.

Rozporządzenie ma na celu zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych nierozsądnym użyciem fajerwerków. Ma również pomóc w utrzymaniu porządku i spokoju w miejscach publicznych. Za złamanie zakazu grozi kara grzywny w wysokości 500 złotych.

Ograniczenie nie obejmuje pokazów pirotechnicznych organizowanych przez podmioty zawodowo zajmujące się taką działalnością oraz podmiotów uprawnionych do korzystania z materiałów pirotechnicznych na mocy odrębnych przepisów.

Przeczytaj także: Fajerwerki – jak kupować i używać [PORADNIK]



Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.