Ewakuacja na lubelskim lotnisku. Ktoś zostawił w toalecie bagaż bez opieki

Po godz. 11 rozpoczęła się ewakuacja na Lotnisku Lublin. Wszystko przez pozostawiony bagaż w toalecie. Terminal lotniska musiało opuścić kilkaset osób.

 

Do zdarzenia doszło w środę tuż po godz. 11 na lubelskim lotnisku. Nagle w terminalu załączył się alarm, a pracownik przez głośniki informował o ewakuacji budynku. Na miejsce przyjechały zastępy straży pożarnej.

 

Jak nas poinformowano był to alarm z monitoringu. W jednej z toalet ktoś zostawił bagaż bez opieki. – Zgodnie z procedurą, musieliśmy przeprowadzić ewakuację obiektu – informuje Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin.

 

Bagaż został sprawdzony pod kątek pirotechnicznym. Jak się okazało był bezpieczny. W środku służby nie znalazły nic, co mogłoby zagrażać bezpieczeństwu. Trwa ustalenie właściciela, któremu grozi mandat w wysokości 500 zł za pozostawienie bagażu bez nadzoru.

fot. Magdalena


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.