Ewakuacja Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Była informacja o bombie

49844908 1084001538439578 3766662782171217920 o
Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie | fot. LUW

Około godz. 10 rozpoczęła się ewakuacja budynku Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Spokojnej w Lublinie. Pracownicy otrzymali wiadomość o podłożonej bombie w budynku.

Pod budynkiem Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego działa policja i straż pożarna. Budynek jest przeszukiwany przez psa wyszkolonego do wyszukiwania materiałów pirotechnicznych. Z budynku ewakuowano około 800 pracowników.

„W budynku umieściliśmy bombę odłamkową oraz zasobnik z gazem bojowym fosgen. Bomba jest specjalnie zaprojektowana tak, aby zabić jak najwięcej osób. Detonacja nastąpi zaraz po otrzymaniu tej wiadomości. Macie kilka sekund na pożegnanie z rodziną. To kara za zdradę braci z Islamskiej Republiki Iranu. Zginiecie wszyscy żydowskie psy”.

Policja szuka autora wiadomości. Podobne wiadomości otrzymali pracownicy podobnych instytucji w innych miastach m.in. w Gdańsku.

Przeczytaj także:

>> Alarm bombowy w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Pracownicy zwolnieni do domu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.