Eurojackpot w Polsce. Do wygrania nawet 90 mln euro

eurojackpot polska kupon wyniki
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Eurojackpot to nowa gra losowa, w której do wygrania jest nawet 90 000 000 euro, czyli około 375 000 000 zł. Od soboty jest dostępna w Polsce.

 

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 r. Spośród wszystkich gier międzynarodowych zrzesza 18 państw europejskich m.in. Niemcy, Dania, Estonia, Finlandia, Holandii, Włochy, Hiszpania, Norwegia czy Polska.

 

Grę na polski rynek wprowadza Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, który jest spółką skarbu państwa z ograniczoną odpowiedzialnością, działającą od ponad 60 lat na rynku loteryjnym.

 

– W grze Eurojackpot zakład kosztuje 12,50 zł. Z każdego wykupionego zakładu 2,5 zł trafia na fundusze celowe wspierające polską kulturę i sport – powiedziała rzeczniczka Totalizatora Sportowego.

 

Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub metodą na chybił trafił. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie. Szansa na główną wygraną są jak 1 do 95 344 200. Wygrane poniżej 2280 zł można odebrać w punktach Lotto. W kasach oddziałów Totalizatora Sportowego można natomiast odebrać wygrane w każdej wysokości.

 

Totalizator Sportowy jest zobligowany Ustawą o grach hazardowych do przekazywania pieniędzy na fundusze celowe w formie dopłat. Pieniądze są przekazywane do Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Gwarantowana pula na wygrane I stopnia to aż 10 000 000 euro, czyli ponad 41 milionów złotych. Pierwsze losowanie odbędzie się już w najbliższy piątek, 15 września, między godziną 20:00 a 21:00.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.