Estońska firma otworzyła oddział w samym centrum Lublina. To dealer metali szlachetnych i walut – Tavex!

Złota sztabka Tavex i złota sztabka PAMP Fortuna dostępne w oddziale firmy Tavex
Złota sztabka Tavex i złota sztabka PAMP Fortuna dostępne w oddziale firmy Tavex

Lokalizacja szóstego punktu w Polsce jest iście królewska i doskonale współgra ze zdobiącą logo firmy koroną. Tavex znajdziecie przy ul. Królewskiej 4 – dobrze zapamiętajcie ten adres, szczególnie jeśli planujecie zakup metali inwestycyjnych w najbardziej konkurencyjnych cenach, jak również walut z całego świata, nawet tych najbardziej egzotycznych.

Tavex to wiodący dealer metali szlachetnych, który dzięki bezpośredniej współpracy z największymi mennicami, takimi jak PAMP, Valcambi czy Münze Österreich dysponuje szerokim wachlarzem monet i sztabek ze złota, srebra oraz platyny w najbardziej konkurencyjnych cenach na polskim rynku, biorąc pod uwagę dostępność od ręki. Oprócz inwestycyjnych metali szlachetnych firma oferuje również usługi wymiany walut, a także realizuje transakcje płatnicze MoneyGram.

Nieustanna chęć rozwoju i zwiększania świadomości inwestycyjnej Polaków to idee, które przyświecają naszej firmie od momentu rozpoczęcia działalności na polskim rynku. Tym, co wyróżnia Tavex, jest przeszło 18 lat doświadczenia w sprzedaży złota inwestycyjnego. Chociaż prężnie prowadzimy sprzedaż internetową, doskonale zdajemy sobie sprawę, jak wartościowa dla naszych klientów jest możliwość odwiedzenia nas stacjonarnie. To motywuje nas do otwierania nowych oddziałów – tak, żeby każdy potencjalny inwestor mógł z łatwością do nas dotrzeć – mówi Aleksander Pawlak, Prezes Zarządu Tavex.

Salon Tavex w Lublinie przy ulicy Królewskiej jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-19:00 i w soboty w godzinach 10.00-18.00.

Zobacz także: Tavex ułatwia nawet najdalsze podróże. Skorzystaj z najszybszej wymiany ponad 60 walut z całego świata!

Moneta Złoty Australijski Lunar 2022 Rok Tygrysa
Moneta Złoty Australijski Lunar 2022 Rok Tygrysa

Wielki powrót wakacji za granicą

W całym tym natłoku negatywnych informacji docierających do nas ze świata warto szukać pozytywów. Jednym z nich bez wątpienia jest to, że pandemia COVID-19 powoli nas opuszcza. Dzięki temu kolejne, turystyczne destynacje decydują się na znoszenie obostrzeń, które do tej pory utrudniały podróżowanie.

W związku z tym Polacy wracają do swoich wakacyjnych nawyków, a nawet są coraz bardziej otwarci na spędzenie urlopu za granicą. Aż 75% Polaków ma już plany na tegoroczne wakacje – wynika z badania Holiday Barometer przeprowadzonego na zlecenie Europ Assistance. W tym 40% osób planuje wakacje za granicą.

Moneta Złoty Australijski Kangur 2022
Moneta Złoty Australijski Kangur 2022

Jak pokazują dane Statista, w wielu turystycznych destynacjach, takich jak Albania, Bułgaria, Grecja, Chorwacja, Hiszpania czy Turcja, wciąż królują płatności gotówkowe – we wspomnianych wyżej krajach stanowią one odpowiednio 87,8%, 81,1%, 75,2%, 73%, 53% i 48,7% wszystkich realizowanych płatności – wynika z badania Estimate of the share of cash in total POS payment transactions in 38 countries in Europe in 2019. Z tego względu warto zaopatrzyć się w zagraniczną walutę jeszcze przed wyjazdem, żeby na miejscu móc w pełni cieszyć się błogim wypoczynkiem!

Dla tych, którzy w planach mają zagraniczne wakacje, Tavex przygotował wyjątkową promocję – wymianę wybranych walut bez spreadu: https://tavex.pl/wymiana-walut-bez-spreadu/

„To oferta, którą wprowadziliśmy z myślą o maksymalnym komforcie naszych klientów. Każdy, kto zakupi u nas walutę, ma możliwość wymiany niewykorzystanej gotówki po kursie sprzedaży z dnia zakupu w ciągu 30 dni od dnia zawarcia transakcji. W skrócie oznacza to, że klienci nie muszą przejmować się wymianą zbyt dużej ilości banknotów, bo po powrocie z urlopu mogą je u nas sprzedać bez różnicy kursowej, dzięki czemu nic na tym nie stracą” – tłumaczy Aleksander Pawlak, Prezes Zarządu Tavex.

Moneta Gorączka Złota Nad Klondike 2022
Moneta Gorączka Złota Nad Klondike 2022

„Złota tarcza” przed wysoką inflacją

Wyniki badania przeprowadzonego przez Opinia24 na zlecenie Tavex są bardzo niepokojące – pokazują bowiem, że blisko co trzeci Polak martwi się o swoje finanse w obliczu trwającej wojny w Ukrainie. Aż 81% badanych zadeklarowało, że w związku z rosyjską inwazją wprowadziło istotne zmiany w obrębie gospodarowania swoim budżetem. Jednym ze skutków konfliktu jest dalszy wzrost inflacji, która zdążyła boleśnie dotknąć portfele Polaków jeszcze przed wybuchem wojny.

„Niestety do niepewnej i niestabilnej sytuacji musimy na razie przywyknąć i jeszcze bardziej troszczyć się o swoje środki finansowe, ponieważ prognozy gospodarcze na najbliższe lata nie napawają optymizmem. W związku z tym w przyszłości możemy spodziewać się zmiany nawyków konsumenckich” – komentuje Aleksander Pawlak, Prezes Zarządu Tavex.

Skutecznym sposobem na ochronę kapitału przed inflacją jest właśnie inwestowanie. Jak pokazują wyniki badania Tavex, Polacy najchętniej lokują swój kapitał w nieruchomościach (32%) oraz złocie (24%). Pomijając kwestie makroekonomiczne, warto pamiętać, że o ile wejście na rynek nieruchomości wiąże się z koniecznością posiadania znaczących nakładów finansowych, o tyle inwestowanie w złoto jest zdecydowanie bardziej przystępną formą lokowania kapitału.

Sztabkę z czystego złota można nabyć już za niespełna 300 złotych, co zdecydowanie ułatwia wejście na ten rynek – kluczem do sukcesu jest systematyczność. Ofertę firmy Tavex można sprawdzić na stronie: https://tavex.pl

Moneta Złoty Wiedeński Filharmonik 2022
Moneta Złoty Wiedeński Filharmonik 2022

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.