ESCAPETRUCK zawitał do Lublina

Ciężarówka Escape Truck
Escape Truck w Lublinie - Wyjątkowa ciężarówka

W miniony weekend ESCAPETRUCK, holenderski projekt edukacyjny, zawitał do Lublina. Ciężarówka z interaktywnymi pokojami escape roomu stacjonowała na parkingu przy Hali Globus, zwracając uwagę mieszkańców na problem handlu ludźmi.

Edukacja przez doświadczenie

ESCAPETRUCK to inicjatywa holenderskiej Policji i Ambasady Królestwa Niderlandów, stworzona we współpracy z Ośrodkiem Badań nad Handlem Ludźmi na Uniwersytecie Wrocławskim oraz polską Policją i Strażą Graniczną. Projekt ma na celu podniesienie świadomości społecznej na temat handlu ludźmi, prezentując problem w formie popularnego escape roomu.

Escape Truck w Lublinie - Wyjątkowa ciężarówka
Escape Truck – Policja I SG, wspólna akcja

Uczestnicy gry mieli okazję poznać prawdziwe historie osób, które padły ofiarą handlu ludźmi i udało im się wydostać z rąk oprawców. Rozwiązując interaktywne zagadki i łamiąc szyfry, gracze musieli pomóc wirtualnej ofierze w ucieczce z trudnej sytuacji. Pomieszczenia escape roomu zostały przygotowane tak, aby realistycznie oddać warunki życia ofiar handlu ludźmi, w tym nieprzyjemne dźwięki i zapachy, co miało na celu uświadomienie ich cierpienia i traumy.

Escape Truck
Policjanci edukują mieszkańców

Policjanci edukują mieszkańców

Policjanci obecni na miejscu udzielali informacji na temat zagrożeń związanych z handlem ludźmi, mechanizmów działania przestępców oraz praw ofiar. Udział w projekcie był bezpłatny i dostępny dla osób powyżej 16. roku życia.

ESCAPETRUCK
ESCAPETRUCK W Lublinie

Dalsze działania

ESCAPETRUCK w kolejnych dniach pojawi się w Białej Podlaskiej, Chełmie oraz Świdniku. Polska Policja aktywnie angażuje się w działania mające na celu zapobieganie i zwalczanie handlu ludźmi, podkreślając znaczenie świadomości społecznej w tym zakresie.

Czy kiedykolwiek spotkaliście się z problemem handlu ludźmi w swojej okolicy? Jakie działania uważacie za najskuteczniejsze w walce z tym procederem? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.