„ESCAPETRUCK” – edukacyjny projekt w Białej Podlaskiej

Escape Truck
Policjanci edukują mieszkańców

W centrum Białej Podlaskiej stanął „ESCAPETRUCK”, mobilna inicjatywa edukacyjna mająca na celu zwiększenie świadomości na temat handlu ludźmi. Projekt, będący dziełem holenderskiej Fundacji Reshape, wspierany przez holenderską Policję i Ambasadę Królestwa Niderlandów w Polsce, odwiedził 11 miast w Polsce.

Innowacyjne przeciwdziałanie handlu ludźmi

W naczepie ciężarówki znajdowały się pokoje zagadek, których rozwiązanie wymagało współpracy i logicznego myślenia. Uczestnicy mierzyli się z trzema scenariuszami opartymi na prawdziwych historiach ofiar handlu ludźmi, ucząc się o trudnych warunkach ich życia. Projekt miał na celu nie tylko edukację, ale również mobilizację społeczeństwa do przeciwdziałania temu zjawisku.

Ciężarówka Escape Truck
Escape Truck w Lublinie – Wyjątkowa ciężarówka
Escape Truck w Lublinie - Wyjątkowa ciężarówka
Escape Truck – Policja I SG, wspólna akcja

Więcej o akcji przeczytasz tutaj: ESCAPETRUCK W LUBLINIE

Wnioski z projektu

„ESCAPETRUCK” pozwolił uczestnikom na refleksję i zrozumienie dramatu ofiar handlu ludźmi. Przedstawiciele służb i instytucji prowadzili działania profilaktyczne, oferując cenne informacje i wskazówki na temat zagrożeń.

Czy uważasz, że takie inicjatywy są skuteczne w edukowaniu społeczeństwa o poważnych problemach społecznych? Podziel się swoją opinią w komentarzach lub udostępnij artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.