Emerytowany policjant ujął nietrzeźwego kierowcę

policja radiowóz
Policja | fot. Dominik Wąsik

Styl jazdy kierującego Nissanem zwrócił uwagę emerytowanego policjanta, który mając podejrzenia do jego stanu trzeźwości, uniemożliwił mu dalszą jazdę. Ujęty przez niego 39-latek z Zamościa miał w organizmie ponad 3 promile.

Postanowił zatrzymać pojazd

O ujęciu nietrzeźwego kierującego dyżurny został powiadomiony w poniedziałek przed godziną 14.00. We wskazany w zgłoszeniu rejon skierował policjantów, którzy na jednej z dróg w miejscowości Szopinek zastali siedzącego w Nissanie mężczyznę oraz stojącego obok zgłaszającego.

Jak się okazało, zgłaszającym był 59-letni emerytowany policjant, związany w przeszłości z zamojską komendą. Zrelacjonował on funkcjonariuszom przebieg zdarzenia. Przekazał, że biegając po okolicy, zwrócił uwagę na Nissana, który, mimo że poruszał się wolno, nie trzymał prostego toru jazdy.

Podejrzewając, że siedzący za jego kierownicą mężczyzna może być nietrzeźwy, postanowił zatrzymać pojazd. Następnie wyjął kluczyki ze stacyjki, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę. W tym momencie wyczuł wyraźną woń alkoholu z ust kierującego, co utwierdziło go w przekonaniu, że jego przypuszczenia były słuszne.

Emerytowany stróż prawa, nie mając przy sobie telefonu, poprosił przejeżdżającą obok kobietę o nawiązanie połączenia z numerem alarmowym, a sam pilnował kierowcy do czasu przyjazdu policjantów.

Miał ponad 3 promile

Funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą Nissana siedział 39-letni mieszkaniec Zamościa. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu. W organizmie miał ponad 3 promile. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już uprawnienia. Wkrótce usłyszy również zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Pamiętajmy, że pijani kierowcy stanowią realne zagrożenie. Nie bójmy się więc reagować, gdy widzimy takie osoby na drodze — informuje aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk

Gratulujemy postawy i czujności.

Co sądzisz o takiej postawie? Daj znać w komentarzu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.