Elektryczny bus testowany na trasie do Morskiego Oka woził wcześniej pasażerów po Lubartowie

zakopane 3956852 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Tatrzański Park Narodowy (TPN) testuje elektryczny bus jako alternatywę dla transportu konnego na trasie do Morskiego Oka. W minionym tygodniu rozpoczęły się pierwsze testy pojazdu, który wcześniej woził pasażerów po Lubartowie.

Pilotażowe testy — nowy środek transportu dla turystów

Testy mają na celu sprawdzenie, jak elektryczny bus radzi sobie na trasie, zwłaszcza w różnych warunkach pogodowych. TPN planuje przetestować różne modele pojazdów również zimą.
Spotkanie w sprawie transportu

W piątek 17 maja w siedzibie TPN odbyło się spotkanie zorganizowane przez Minister Klimatu i Środowiska, Paulinę Henning-Kloskę, dotyczące przyszłości transportu konnego na drodze do Morskiego Oka. Oświadczenie podsumowujące spotkanie zaakceptowały wszystkie strony.

Czy elektryczny bus to dobry pomysł na transport do Morskiego Oka? Podziel się swoją opinią w komentarzach!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.