Elektryczne hulajnogi i skutery na minuty znikają z Lublina

Elektryczne hulajnogi blinkee w Lublinie
Elektryczne hulajnogi w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Blinkee.city, operator systemu wypożyczania elektrycznych hulajnóg i skuterów na minuty, wycofuje pojazdy z ulic Lublina.

Elektryczne skutery i hulajnogi znikają z Lublina

Taką decyzję podjęła firma blinkee.city, która w październiku 2019 roku uruchomiła w Lublinie wypożyczalnię elektrycznych hulajnóg, a w kwietniu 2018 roku wypożyczalnię elektrycznych skuterów na minuty.

Firma udostępniła w Lublinie 100 elektrycznych hulajnóg oraz 25 elektrycznych skuterów. Pojazdy można było wypożyczyć za pomocą specjalnej aplikacji w telefonie, w której musieliśmy mieć konto oraz podpiętą kartę płatniczą.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w czasach epidemii koronawirusa biznes przestał się opłacać, a liczba wypożyczeń drastycznie spadła. Dlatego firma blinkee.city zdecydowała o nieuruchomieniu w tym sezonie swoich pojazdów w Lublinie, Wrocławiu, Włocławku oraz Płocku.

W Lublinie w dalszym ciągu funkcjonuje wypożyczalnia elektrycznych hulajnóg firmy Bolt. Koszt wypożyczenia wynosi 0 zł za odblokowanie hulajnogi oraz 0,50 zł za minutę jazdy.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. I bardzo k… dobrze… 20 latek z nogami w X i dupą jak szafa trzy drzwiowa bo się ruszać nie ciche. O fakcie że się nie potrafią zachowywać w ruchu miejskim nie wspominając …..