Elektryczne autobusy były za drogie. ZTM unieważnia przetarg. Co dalej?

11219480 908728852519146 9108145478153086787 o
Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Lublin

Zarząd Transportu Miejskiego unieważnił przetarg na zakup 20 nowych elektrycznych autobusów. Obie złożone oferty przekraczały budżet zamawiającego o co najmniej pięć milionów złotych.

Przedmiotem zamówienia był zakup 20 fabrycznie nowych elektrycznych autobusów wyposażonych w odpowiednie baterie oraz zestaw niezbędnych ładowarek. Na zakup nowych autobusów, miasto planowało przeznaczyć blisko 53 mln złotych brutto.

Jednak złożone oferty znacznie przekraczyły przeznaczony na ten cel budżet. Do przetargu stanęły dwie firmy – Ursus z ofertą na 58 mln zł oraz Solaris oczekujący za dostawę autobusów kwotę 60,5 mln zł.

Urzędnicy mieli więc wybór – rozpisanie nowego przetargu lub zwiększenie kwoty na sfinansowanie zamówienia pod warunkiem, że oferta nie podlega odrzuceniu. W środę zdecydowali się na tę pierwszą możliwość. Jak tłumaczą, nie mogą dołożyć dodatkowych pięciu milionów.

Wkrótce powinien być ogłoszony nowy przetarg. Zakupione autobusy miały być dedykowane do obsługi linii komunikacyjnych nr: 13, 23 i 29.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.