Ekstremalne akrobacje w powietrzu. Wbij na Lublin Double Challenge MTBMX

MATERIAŁ PRASOWY

W sobotę do Lublina przyjadą zawodnicy kolarstwa ekstremalnego, którzy wezmą udział w niecodziennych zawodach – Lublin Double Challenge MTBMX przy centrum handlowym Skende Shopping.

Dirt jumping to rodzaj kolarstwa, który od tradycyjnego różni się tym, że zawodnicy jeżdżą po nachylonych stokach i pokonują liczne przeszkody, co pozwala im na wykonanie efektownych ewolucji w powietrzu. Na czas wydarzenia przed SKENDE Shopping zostanie rozstawiony specjalny drewniany tor, składający się z „rozpędu” i dwóch skoczni, który umożliwi uczestnikom rywalizację.

Podczas Lublin Double Challenge MTBMX zawodnicy zmierzą się w dwóch kategoriach: na rowerach BMX oraz górskich MTB. Sędziowie będą oceniali stopień zaawansowania tricku rowerowego, ale także jakość i dokładność jego wykonania. Zawodnicy będą mogli wykonać trzy przejazdy, z których ocenione zostaną dwa najlepsze.

Weź udział

Druga część wydarzenia to otwarte zawody przejazdu rowerem na czas, dla wszystkich chętnych, którzy chcą sprawdzić swoje siły. Oprócz wyścigu, specjalnie dla nich przygotowany został „mini jam”, czyli spotkanie, podczas którego odbędzie się konkurs na najlepszą kombinację tricków wykonanych na bandach i curbach.

Aby wziąć udział w zmaganiach, wystarczy przyjść w dniu wydarzenia (30 czerwca) do biura zawodów (tor rowerowy, przy SKENDE Shopping) i zarejestrować się. Zapisy będą przyjmowane w godzinach od 10:00 d0 11:00. Dla uczestników nieletnich konieczna jest zgoda od rodziców.

Szczegóły dostępne na: facebook.com/events/197185690909179 oraz facebook.com/events/254464755114162.
Regulamin zawodów i formularz zgody od rodziców dla nieletnich uczestników znajduje się na stronie: skendeshopping.pl

Organizatorem wydarzenia jest Klub Sportowy Scena Lubelskiego Dirtu oraz centrum handlowe SKENDE Shopping.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.