Ekopiknik nad Zalewem Zemborzyckim

Już w najbliższą niedzielę na terenie Ośrodka Słonecznego Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się ekopiknik rodzinny.

Podczas Ekopikniku odbędą się warsztaty z garncarstwa, czerpania papieru oraz wyplatania wikliny papierowej, a także prezentacja zwierząt ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Lublinie. Przewidziano również wystawę fotografii o tematyce recyklingowej, pokaz kowalstwa artystycznego i prezentację metod pracy na drzewach z wykorzystaniem sprzętu alpinistycznego.

Podczas imprezy będzie można się dowiedzieć jak, w bezpieczny sposób pozbyć się zużytych elektrośmieci. Polska Korporacja Recyklingu prowadzi zbiórkę baterii, za które będzie można otrzymać słodycze. W godzinach od 12.00 do 18.00 zostanie zorganizowana także zbiórka zużytych opon za które będzie można otrzymać sadzonki roślin ozdobnych (opony sprzętu ciężkiego, traktorowe itp. nie kwalifikują się do otrzymania rośliny). Akcję „Sadzonki za oponki” dofinansouje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Podczas Ekopikniku na stoiskach Gminy Lublin oraz instytucji branżowych z zakresu ochrony środowiska przewidziano prezentacje oraz konkursy z nagrodami. Imprezę uatrakcyjnią występy dzieci i młodzieży, pokaz mody ekologicznej przygotowany przez Recyclingirls. Na zakończenie pikniku zagrają „Shantymen” oraz TaLLib.

Na piknik będzie można dotrzeć bezpłatną linią EKO. Specjalna linia będzie rozpoczynała kursy z przystanku Plac Litewski 04 (przystanek po stronie Poczty). Rozkład jazdy bezpłatnej linii EKO znajduje się poniżej.

Ekopiknik_plakat
fot. materiały organizatora

Ekopinkin_Rozkład jazdy Linii EKO

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.