EDWARD: Kierowcy, miejcie się na baczności! W czwartek posypią się mandaty

bmw policja radiowóz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. KWP Lublin

W czwartek, 26 września policja w całym kraju będzie prowadzić akcję „Edward”. Tego dnia będą prowadzone wzmożone kontrole drogowe. Posypią się tysiące mandatów!

Projekt Edward (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku.

Działania w ramach projektu EDWARD 2019 będą prowadzone przez policjantów z krajów europejskich w czwartek 26 września, w trakcie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności (European Mobility Week).

Na co szczególnie będą zwracać uwagę policjanci?

Karane będą te zachowania kierowców, które powodują zagrożenie innych uczestników ruchu np. poprzez przekraczanie limitów prędkości, jazdę pod wpływem alkoholu/narkotyków, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, korzystanie z telefonu bez zestawu głośnomówiacego, blokowanie przejść dla pieszych, parkowanie na drogach dla rowerów czy też podejmowanie ryzykownych manewrów.

Pamiętajmy też, że nie tylko kierowcy stwarzają niebezpieczne sytuacje. Wielu rowerzystów, czy pieszych również ignoruje zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i przyczynia się do powstawania kolizji czy wypadków.

Akcja „Edward” ma na celu uświadomić wszystkich użytkowników ruchu, że swoim zachowaniem oraz postępowaniem, choć w minimalnym stopniu, przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.