ECO Piknik nad Zalewem Zemborzyckim. Jego uczestnicy posprzątają teren wokół zalewu

ECO Piknik nad Zalewem Zemborzyckim. Jego uczestnicy posprzątają teren wokół zalewu
Zalew Zemborzycki w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w ECO Pikniku nad Zalewem Zemborzyckim. Będzie sprzątanie terenu wokół zalewu, grochówka i konkursy z nagrodami.

Aktualizacja: Nie będzie sprzątania Zalewu Zemborzyckiego. ECO Piknik przeniesiony na 2021 rok

ECO Piknik odbędzie się w niedzielę 11 października nad Zalewem Zemborzyckim, a jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie.

„Zapraszamy wszystkich mieszkańców Lublina nad Zalew Zemborzycki. Wspólnie posprzątamy tereny zielone wokół lubelskiego morza, a potem weźmiemy udział w pikniku na terenie eventowym ośrodka Słoneczny Wrotków” – zachęca Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR-u.

ECO Piknik nad Zalewem Zemborzyckim – program, atrakcje

Akcja sprzątania terenów wokół Zalewu Zemborzyckiego rozpocznie się o godz. 10:00. Wszyscy uczestnicy zostaną wyposażeni w rękawiczki ochronne oraz worki do zbiórki odpadów. Ich zadaniem będzie zebranie wszystkiego, co zanieczyszcza tereny wokół Zalewu Zemborzyckiego wzdłuż wschodniego brzegu oraz przybrzeżny las.

Ale to nie wszystko, bo akcji będzie towarzyszył specjalny konkurs. Żeby wziąć w nim udział, należy nagrać krótki filmik (do 45 sekund) lub zrobić zdjęcie najlepiej pokazujące, „jak dbasz o środowisko”, a następnie wysłać na adres [email protected] Na maile z filmami i zdjęciami organizatorzy czekają do 8 października.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone podczas ECO Pikniku. UWAGA! Warunkiem zdobycia nagrody będzie uczestnictwo autora pracy w zbiórce odpadów. Wśród nagród są: rower marki Specialized, czytniki e-booków, zawodowa hulajnoga, akcesoria rowerowe czy elektryczny samochód marki BMW na weekend.

Wszyscy uczestnicy akcji sprzątania dostaną również specjalne upominki od IKEA. Każdy z uczestników otrzyma także gorącą grochówkę, kawę i herbatę. Dodatkowo dla uczestników imprezy MPK Lublin zapewni bezpłatny transport z centrum miasta i z powrotem.

„ECO Piknik to nie tylko wspólne dbanie o przyrodę i szansa na zgarnięcie nagród, ale także mnóstwo fantastycznej zabawy i pro-ekologicznej edukacji. Będą gry i konkursy organizowane przez naszych partnerów, będą także pokazy i prezentacje rozwiązań ekologicznych stosowanych przez lubelskie firmy i instytucje. Impreza potrwa do godz. 15:00” – dodaje Miłosz Bednarczyk.

ECO Piknik nad Zalewem Zemborzyckim | materiały organizatora

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.