Dzwoni numer 22 828 88 88. Czy odebrać? Co to za numer? Kto dzwonił?

telefon dłonie komórka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Dzwoni numer 22 828 88 88. Nieznany numer na ekranie telefonu sprawia, że jego właściciel zastanawia się często: Czy odebrać? Co to za numer? Kto dzwonił? Odpowiadamy.

Numer telefonu 22 828 88 88

W związku z trwającym Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 do 4 maja rozpoczęli pracę rachmistrzowie telefoniczni, którzy dzwonią ze specjalnie dedykowanego numeru 22 828 88 88. Wywiady bezpośrednie realizowane przez rachmistrzów jako metoda wspierająca samospis, który jest formą obowiązkową, zostały wstrzymane do odwołania.

Tożsamość rachmistrza można zweryfikować poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie rachmistrz.stat.gov.pl lub przez kontakt z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99 (wybierając 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza).

Po weryfikacji rachmistrza i uzyskaniu pewności, że dzwoni w celu przeprowadzenia spisu, zgodnie z ustawą nie można odmówić mu podania danych. Wszystkie dane przekazane w spisie są objęte tajemnicą statystyczną regulowaną przez ustawę o statystyce publicznej i służą wyłącznie zbiorczym analizom statystycznym. Każda osoba biorąca udział w spisie ma zapewnioną pełną anonimowość, z kolei osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej.

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej w wysokości do 5 000 złotych. Czytaj więcej: Spis powszechny rusza 1 kwietnia. Jakie pytania? Co grozi za nie spisanie się?

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nie wolno się wpisywać uhj wie po co im te dane co sprzedać komuś chcą mieszkania czy co?

  2. Szukaj na yt: Phil Konieczny – Jak odmówić udziału w spisie powszechnym – PiS nielegalnie chce przesłuchać Polaków