Dzisiaj jest dzień darmowego wstępu do Muzeum Wsi Lubelskiej

Koza w Muzeum Wsi Lubelskiej
Koza w Muzeum Wsi Lubelskiej | fot. Muzeum Wsi Lubelskiej

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza wszystkich chętnych na dzień bezpłatnego wstępu.

Bezpłatny wstęp do Muzeum Wsi Lubelskiej

Muzeum Wsi Lubelskiej jest jednym z największych skansenów w Polsce. Prezentuje kulturową różnorodność województwa lubelskiego, dzięki połączeniu bogatej kolekcji architektury i eksponatów z troską o niematerialne dziedzictwo regionu.

Muzealna ekspozycja podzielona została na sektory odzwierciedlające zróżnicowanie krajobrazowe i etnograficzne Lubelszczyzny: Wyżyna Lubelska, Roztocze, Powiśle, Podlasie, Nadbuże oraz sektory dworski i miasteczkowy.

Wizyta w muzeum jest okazją do obejrzenia pamiątek związanych z dawnym życiem wsi, dworów oraz miasteczek, ale też umożliwia zapoznanie się z codzienną pracą, zwyczajami i tradycjami ludzi minionej epoki.

Wstęp na teren Muzeum Wsi Lubelskiej jest płatny. Obowiązujące ceny biletów:

  • 30 zł – bilet normalny
  • 20 zł – bilet ulgowy (dla dzieci do lat 7 wstęp wolny)
  • 60 zł – bilet rodzinny  (za okazaniem: „Karty Dużej Rodziny”, „Regionalnej Karty Dużej Rodziny”, karty „Rodzina 3+”)

Każdego tygodnia można przez jeden dzień zwiedzać ekspozycje Muzeum Wsi Lubelskiej całkowicie za darmo. W tym tygodniu dniem bezpłatnego wstępu jest poniedziałek, 10 czerwca. Dziś skansen jest czynny w godzinach 9-19.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.