Dziś zamkną ulicę Janowską. Kierowców czekają objazdy przez najbliższe dni

IMG 20191119 092619
Zamknięcie ul. Janowskiej pod wiaduktem kolejowym | fot. Dominik Wąsik

Od wtorku kierowcy nie będą mogli przejechać przez odcinek ul. Janowskiej pod wiaduktem kolejowym. Będzie to związane z kontynuacją prac przy remoncie wiaduktu.

Według informacji przekazanych przez wykonawcę, na ul. Janowskiej w rejonie wiaduktu kolejowego od wtorku 11 lutego od godz. 8.00 jezdnia i chodnik pod wiaduktem zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu.

Objazdy zostaną poprowadzone ulicami Diamentową, Romera, Nałkowskich i Żeglarską. Utrudnienia potrwają do 15 lutego, do godz. 15.00. Zmiany w organizacji ruchu związane są z modernizacją wiaduktu kolejowego prowadzoną przez PKP.

Objazdy komunikacji miejskiej

W związku z planowanym zamknięciem dla ruchu kołowego ul. Janowskiej w rejonie wiaduktu kolejowego, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, od 11 lutego (od początku kursowania komunikacji miejskiej) do 15 lutego (do godz. 15.00), wprowadza następujące objazdy dla pojazdów komunikacji miejskiej:

* linia nr 8 w obu kierunkach: … – Krężnicka – Żeglarska – Nałkowskich – Romera – Diamentowa – Krochmalna – Nadbystrzycka – …

Dodatkowo w celu obsługi komunikacyjnej mieszkańców ul. Janowskiej w w/w dniach uruchomiona zostaje tymczasowa linia zastępcza nr 708 kursująca po trasie: Janowska – stacja pomp – Janowska – Żeglarska – Nałkowskich – Romera (pętla końcowa linii nr 6).

W czasie trwania objazdów nie będą obsługiwane przystanki Koło NŻ 01 i 
02 oraz Wąwozowa NŻ 01 i 02.

„Informuję, że wykonawca robót zastrzegł sobie możliwość wcześniejszego zakończenia prac. W takim przypadku linia nr 8 powróci na swoją trasę podstawową, a linia nr 708 zakończy kursowanie” – informuje Justyna Góźdź, rzecznik prasowy ZTM w Lublinie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.