Dziś w Lublinie zawyją syreny alarmowe! Spokojnie, to tylko ćwiczenia systemu alarmowego

syrena alarmowa
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W czwartek w południe na terenie Lublina rozlegnie się dźwięk syren alarmowych. Mieszkańcy i obywatele Ukrainy nie mają się czego obawiać. To test systemu wczesnego ostrzegania.

Syreny alarmowe Lublin 24.03.2022

W czwartek 24 marca 2022 r. w godzinie 12:00 zostanie przeprowadzony trening sprawności syren alarmowych, w ramach obowiązkowego treningu Miejskiego Systemu Wykrywania i Alarmowania. Nie ma jednak powodów do niepokoju. Ćwiczenia mają na celu sprawdzenie systemu ostrzegania i alarmowania ludności.

W związku z głośną próbą systemu alarmowego, Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie prosi mieszkańców o zachowanie spokoju i niepodejmowanie żadnych działań. Jest to pierwszy trening systemu alarmowego zaplanowany na 2022 rok. Pozostałe testy zaplanowano na 23 czerwca, 1 sierpnia, 1 września i 22 grudnia.

Aktualizacja: Nie będzie dźwięku syren o godzinie 12. Trening systemu ostrzegania będzie „cichy”

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.