Dziś tłusty czwartek

tłusty czwartek pączki
Zdjęcie ilustracyjne

Dziś tłusty czwartek, czyli rozpoczyna się ostatni tydzień karnawału. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, naraża się na to, że w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło.

 

Najpopularniejsze w tłusty czwartek są pączki. Tego dnia statystyczny Polak zjada ich dwa i pół. Pamiętajcie jednak, że jeden pączek to nawet 400 kalorii. Aby spalić równowartość kaloryczną jednego pączka trzeba na przykład biec przez pół godziny, pływać kajakiem przez godzinę, albo malować ściany przez 2 godziny.

 

Popularne do dziś jest staropolskie przysłowie: „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”.

 

Dzisiaj czeka nas kolejny pochmurny dzień. W dzień należy spodziewać się silnego witru i lokalnie opadów deszczu. W nocy z czwartku na piątek prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach nad ranem do 75 km/h, z południowego zachodu.

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.