Dziś policyjna akcja Truck & Bus. Wzmożone kontrole ciężarówek i autobusów

policja kontrola
Zdjęcie ilustracyjne

W czwartek policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone kontrole ciężarówek i autobusów. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji Truck & Bus.

Dziś policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Truck & Bus”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. 

W ramach tych działań na drogi w całej Polsce wyjedzie dziś około 5 tys. policjantów ruchu drogowego, którzy szczególną uwagę będą zwracali na stan techniczny i wyposażenie pojazdów oraz prawidłowość przewożenia ładunków i osób. Dodatkowo pochylą się nad czasem pracy kierowców oraz sposobem przewożenia osób i rzeczy.

Policja – choć przyznaje, że w czwartek kontroli mogą się spodziewać przede wszystkim kierowcy ciężarówek, busów i autobusów – zaznacza, że będzie także realizowała swoje codzienne zadania na drogach.

Akcja Truck & Bus zakończy się w czwartek o godz. 22.00.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.