Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kawy

To właśnie dziś, 29 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kawy. Tego dnia niektóre sieci kawiarni częstują swoich klientów darmową kawą lub sprzedają ją w promocyjnej cenie.

Napój z palonych, a następnie zmielonych ziaren kawowca święci triumfy szczególnie w krajach arabskich już od ośmiu wieków. W Europie przyjął się w połowie minionego tysiąclecia, a dziś kawę spożywa się chętnie na każdym kontynencie.

Dla wielu to pierwszy napój każdego poranka, bez którego trudno dobrze zacząć dzień.

Międzynarodowy Dzień Kawy to świetna okazja, by usprawiedliwić spóźnienie do pracy lub dłuższy powrót do domu. Dziś należy nam się porządny kubek gorącej kawy, wypity w pięknym otoczeniu i przede wszystkim, w spokojnej atmosferze.

Wiele badań dotyczących wpływu kawy na zdrowie sugerują, że umiarkowane spożycie kawy ma pewne korzystne oddziaływanie na zdrowie osób dorosłych. Jednakże kawa może nasilać objawy pewnych dolegliwości, np. takich jak niepokój.

(fot. pixabay)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.